İçeriğe geç

Sergi Fikirleri

Kategori: Sanat

Sergi Fikirleri

İnsanlar sergi açmak isteyebilir. Fakat nasıl bir sergi açacakları konusunda kararsız kalabilir. Kararsız kalmalarında ellerindeki eser sayısının yetersiz olması, tam bir plan olmaması, türüne karar verememesi gibi sebepler olabilir. Peki sergi fikirleri nelerdir? Nasıl bir sergi açılabilir?

  1. Karma Sergi

Eğer elinizde aynı alanda yeterince eser yoksa açabileceğiniz en iyi sergi türüdür. Elinizdeki birçok eseri aynı yerde sergileme imkânı bulursunuz. Bu sayede tüm eserler için ayrı bir sergi yapma maliyetine de girmezsiniz. Birçok üründen sergi açma fikrini mutlaka değerlendirmelisiniz. Ortaya çok iyi sonuçlar çıkabilir.  

  1. Koleksiyoner Sergi

Eğer sizde de çevrenizde de benzersiz eserleri olan kişiler varsa açabileceğiniz en güzel sergi fikridir. Bu türde sergilerde eşsiz eserler sergilenir. Çok fazla örneğinin olmaması nedeni ile insanların dikkatini çeker. Özellikle koleksiyoner tanıdıkları olanların mutlaka düşünmesi gereken fikirlerden birisidir.

  1. Gezmeyi sevenler için en iyi fikir: Gezici Sergiler

Hem gezmeyi seviyor hem de yeterli vaktiniz varsa açabileceğiniz en iyi sergi gezici sergilerdir. Birçok şehirde düzenleyeceğiniz sergiler ile hem siz farklı yerleri keşfetmiş olursunuz hem de gittiğiniz yerler eserlerinizi keşfetmiş olur. Bu tür için bir fikir daha vermek gerekişe o da her gittiğiniz yerde bir mekân veya galeri kiralamak yerine büyük bir otobüs kiralayıp bunun içinde eserlerinizi sergileyebilirsiniz. Fazla rastlanmadığı için dikkat çekici olacaktır.